Shavkat Mirziyoyev: A country that creates conditions for employees of the mass media and interacts with them efficiently, prospers
During his visit to the Namangan region, Shavkat Mirziyoyev congratulated the media workers on their professional holiday and thanked them for dedicated work.
“I congratulate the media workers on their professional holiday. A country that creates conditions for employees of the mass media and interacts with them efficiently, prospers.
What our media was like three years ago, and how it is now – you are depicting everything openly, showing how confidence is built, what shortcomings we have. This is the greatest strength of our current policy.
I would like to take this opportunity to thank you. I will be grateful to you if you inspire people to believe in the future built on justice,” the President said.