Yevropa chempionati saralashi doirasida yana 3ta guruhda so‘nggi tur o‘yinlari yakunlandi.
So‘nggi turgacha murosasiz kurash kechgan D guruhidan yakuniy natijalarga ko‘ra, Shveytsariya va Daniya Yevropa chempionati yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.
Muddatidan avval Yevroga chiqish masalasini hal qilgan Ispaniya va Italiya navbatdagi yirik g‘alabalarni nishonlashdi. Italiya Armaniston darvozasiga 9ta gol, Ispaniya Ruminiyaga 5ta gol urdi.
Yevro-2020 saralashi, 18 noyabr
D guruhi, 10-tur
Gibraltar – Shveytsariya 1:6
Gollar: Staych (74) – Itten (10, 84), Vargas (50), Vassnaxt (57), Benito (75), Jaka (86).
Irlandiya – Daniya 1:1
Gollar: Doerti (85) – Bretueyt (73).
Irlandiya: Rendolf, Daffi, Igan (Klark, 46), Stivens, Doerti, Makkleyn, Xendrik, Xurixeyn (Robinson, 68), Braun, Uelan (Maguayr, 82), Makgoldrik.
Daniya: Shmeyxel, Larsen, Dalsgor, Ker, Yorgensen, Shyone (Kristensen, 84), Eriksen, Dileyni (Xyoyberg, 13), Kornelius (Dolberg, 33), Poulsen, Breytueyt.
Ogohlantirishlar: Shene (33), Uelan (55), Makkleyn (78), Shmeyxel (90+3).
F guruhi
Malta – Norvegiya 1:2
Gollar: Fenik (40) – King (7), Syorlot (62).
Ispaniya – Ruminiya 5:0
Gollar: Ruis (8), Moreno (33, 43), Rus (45, avtogol), Oyarsabal (90+1).
Ispaniya: Arrisabalaga, Ramos (Albiol, 63), Gayya, Karvaxal, Martines, Fabian Ruis, Saul, Buskets, Kasorla (Pako Alkaser, 68), Jyerar Moreno (Oyarsabal, 57), Morata.
Ruminiya: Teterushanu, Benzar, Rus, Nedelcharu, Toshka, Marin (Chikildeu, 65), Belutse, Xadji (Nistor, 73), Stanchu, Pushkash, Koman (Mitritse, 57).
Ogohlantirishlar: Buskets (25), Nedelcharu (36).
Shvetsiya – Farer orollari 3:0
Gollar: Andersson (29), Svanberg (72), Gvidetti (80).
J guruxi
Gretsiya – Finlyandiya 2:1
Gollar: Mantalos (47), Galanopulos (70) – Pukki (27).
Italiya – Armaniston 9:1
Gollar: Immobile (8, 33), Dzanolo (9, 64), Barella (29), Romanoli (72), Jorjino (75, penalti), Orsolini (77), Keza (81) – Babayan (79).
Italiya: Sirigu (Meret, 77), Di Lorenso, Bonuchchi (Itsso, 69), Romanoli, Biragi, Tonali, Jorjino, Dzanolo, Barella (Orsolini, 46), Keza, Immobile.
Armaniston: Ayrapetyan, Chalishir, Ambarsumyan, Ishxanyan (Sarkisov, 69), Oganesyan, Babayan, Yedigaryan (Avetisyan, 82), Barsegyan, Aroyan, Karapetyan, Grigoryan (Simonyan, 60).
Ogohlantirish: Aroyan (34).
Lixtenshteyn – Bosniya va Gersegovina 0:3
Gollar: Chivich (57), Xodjich (64, 72).