Ислом бирдамлиги ўйинлари. Ўзбекистон Туркия ва Эрондан сўнг 3-ўринда бормоқда

Спорт 15:34 / 12.08.2022 8957

Ўзбекистон делегацияси 12та олтин, 10та кумуш ва 18та бронза медаль билан  Туркия (38-39-26) ва Эрондан (16-14-10) сўнг 3-поғонада бормоқда.

Велоспортчи Ольга Забелинская ва пара сузувчи Азизбек Бойназаров Ўзбекистонга 2тадан олтин медални тақдим этишди. 

Фото: Ислом бирдамлиги ўйинлари

Олтин:

  • Ольга Забелинская (велотрек, очколар учун пойга)
  • Ольга Забелинская (велошоссе, вақт учун пойга)
  • Азизбек Бойназаров (пара сузиш, 100 метрга баттерфлай усулида)
  • Азизбек Бойназаров (пара сузиш, 200 метрга комплекс усулда)
  • Ғуломжон Абдуллаев (эркин кураш, -57кг)
  • Улуғбек Рашидов (таэквондо, -68кг)
  • Суҳроб Ходжаев (енгил атлетика, босқон улоқтириш)
  • Жаҳонгирмирзо Туропов (эркин кураш, -61кг)
  • Омадбек Ҳасанов (пара енгил атлетика, баландликка сакраш)
  • Шуҳрат Салаев (таэквондо, -80кг)
  • Сафина Саъдуллаева (енгил атлетика, баландликка сакраш)
  • Шарифа Давронова (енгил атлетика, уч ҳатлаб сакраш)

Кумуш:

  • Янина Кускова (велотрек, очколар учун пойга)
  • Янина Кускова (велотрек, омниум)
  • Янина Кускова (велошоссе, вақт учун пойга)
  • Азизбек Бойназаров (пара сузиш, 100 метрга чалқанча)
  • Жасмина Иммаева (аёллар еураши, -50кг)
  • Фарида Солиева (енгил атлетика, 400 метрга югуриш)
  • Бахтиёр Ортиқов (пара сузиш, 50 метрга чалқанча)
  • Актенге Кеунимжаева (аёллар кураши, -53кг)
  • Светланада Раздивил (енгил атлетика, баландликка сакраш)
  • Спорт гимнастикаси бўйича эркаклар терма жамоаси

Бронза:

  • София Каримова (велотрек, скретч)
  • Алексей Фомовский (велотрек, яккалик таъқиб)
  • Алексей Фомовский (велоспорт, омниум)
  • Алексей Фомовский (велошоссе, вақт учун пойга)
  • Султон Нуриддинов (пара сузиш, 100 м баттерфлай)
  • Чарос Қаюмова (таэквондо, -53кг)
  • Роксана Худоёрова (енгил атлетика, узунликка сакраш) 
  • Нияз Пўлатов (таэквондо, -63кг)
  • Наргиза Қўчқорова (енгил атлетика,   найза улоқтириш)
  • Ихтиёр Наврўзов (эркин кураш, -74кг)
  • Дилфуза Аимбетова (аёллар кураши, -59кг)
  • Расул Абдураҳимов (спорт гимнастикаси, кўпкураш)
  • Расул Абдураҳимов (спорт гимнастикаси, паралел тўсинда машқлар)
  • Магомед Ибрагимов (эркин кураш, -97кг)
  • Зуҳра Тожиматова (таэквондо, -46кг)
  • Бекзод Абдураҳмонов (эркин кураш, -79кг)
  • Бобур Исломов (эркин кураш, -92кг)
  • Ҳасанбой Раҳимов (эркин кураш, -125кг)

Мусобақа 18 августгача давом этади.

Кўпроқ янгиликлар