Ўзбекистон таэквондо бўйича жаҳон кубогида умумжамоа ҳисобида 2-ўринни эгаллади

Спорт 16:31 / 02.12.2019 3006

Жорий йилнинг 28 ноябрь - 1 декабрь кунлари Беларуснинг Минск шаҳрида ёшлар, ўсмирлар ва катталар ўртасида таэквондо (ИТФ) бўйича VI Жаҳон кубоги бўлиб ўтди. 

Мазкур мусобақада Ўзбекистон таэквондо (ИТФ) миллий ассоциацияси раҳбари Лазиз Хасанов бошчилигида 65 нафар спортчимиз юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилди. Ушбу нуфузли мусобақада ҳакамлардан У.Мукаррамов, З.Эргашева, Р.Тўйчиев, Р.Рўзиева ҳам иштирок этди.

Якунда умумжамоа ҳисобида 2-ўринни эгаллаган терма жамоа Ўзбекистонга қайтиб келишади.

Қуйида совриндор спортчилар билан танишинг:

Олтин медаль

1. Саидов Беҳруз 92 кг вазнда (18-39 ёш)
2. Ким Евгений 50 кг (14-15 ёш)
3. Шарипова Севинч 65 кг (14-15 ёш)
4. Баҳодиров Баҳодир 26 кг (9-10 ёш)
5. Сатторова Дурдона 29 кг (9-10 ёш)
6. Рауфов Темур 26 кг (7-8 ёш)
7. Анваров Шохжаҳон 32 кг (7-8 ёш)
8. Жаҳонова Рухсона 23 кг (7-8 ёш)
9. Насрединова Чарос 32 кг (7-8 ёш)
10. Ли Владимир - тул баҳслари (11-13 ёш)
11. Четвериков Александр +60 (11-13 ёш)
12. Ан Артур 35 кг (9-10 ёш)
13. Пак Александр 23 кг (7-8 ёш)
14. Тегай Валерий 20 кг (7-8 ёш)
15. Эркинов Элёр 23 кг - рангли белбоғлар (7-8 ёш)

Кумуш медаль

1. Абдуллажонов Аббосжон 52 кг (18-39 ёш)
2. Низомов Самандар 51 кг (16-17 ёш)
3. Тўраева Хуршидабону 50 кг (14-15 ёш)
4. Воҳидов Мироншох 35 кг (11-13 ёш)
5. Нарзиев Иброҳим 23 кг (7-8 ёш)
6. Насрединова Чарос - тул баҳслари (7-8 ёш )
7. Тегай Валерий - тул баҳслари (7-8 ёш)
8. Ким Никита 26 кг (7-8 ёш)
9. Ли Владимир 40 кг (11-13 ёш)
10. Тошпўлатова Айше 45 кг (11-13 ёш)

Бронза медаль

1. Богданова Александра 51 кг (16-17 ёш)
2. Урманова Маликахон 47 кг (18-39 ёш)
3. Пак Владислав - тул баҳслари (14-15 ёш)
4. Султанбеков Рамизбек 35 кг (11-13 ёш )
5. Дай Лун +60 кг (11-13 ёш)
6. Ҳасанова Паризода 23 кг (7-8ёш)
7. Эргашева Интизор 23 кг (7-8 ёш)
8. Мавлонова Зебинисо 57 кг (16-17 ёш)
9. Асланов Парвез 55 кг (11-13 ёш)
10. Ғуломов Миршод 51 кг (16-17 ёш)
11. Зарифбоев Ҳасан - тул (14-15ёш)
12. Ҳожиқурбонов Сардор - тул (9-10 ёш)
13. Шукуржонов Отабек 35 кг - рангли белбоғлар (11-13 ёш)
14. Мустафоев Шаҳзодбек 64 кг (18-39 ёш)
15. Четвериков Александр - тул баҳслари, рангли белбоғлар (11-13 ёш)

Бронза медаль

Жамоа спарринг 18-39 ёшлар 
1. Саидов Беҳруз
2. Тоғаймуродов Жавоҳир
3. Мустафоев Шаҳзодбек
4. Муродуллаев Шерзоджон
5. Акрамов Маҳмуд
6. Худойбердиев Валижон

Бронза медаль

Жамоа спарринг 15-16 ёшлар
1. Ғайбуллаев Фирдавс
2. Холмуродов Муҳаммаджон
3. Ризаев Асатбек
4. Шаниязов Беҳруз
5. Эркаев Нурбек
6. Омонов Умиджон

Бронза медаль

Жамоа спарринг 11-13 ёшлар
1. Пак Вадим
2. Кан Максим
3. Нам Сергей
4. Ачилов Никита
5. Қаршибоев Бексултон
6. Султанбеков Рамизбек

Кўпроқ янгиликлар